NYC

 
WP_Post Object
(
    [ID] => 8076
    [post_author] => 117
    [post_date] => 2018-06-14 09:16:20
    [post_date_gmt] => 2018-06-14 08:16:20
    [post_content] => 

Junior section committee 2018

 For contact details of any of our organisers please contact Carmen in the office at 01 2805725 or email juniors@nyc.ie

 

NAME

 

TITLE

 

 

Fiona Staunton

 

Junior organiser, Summer course lead organiser and Nippers lead.

 

 

Michele Halpenny

 

 

Junior organiser, Winter coaching and 420 sailing

 

 

Rebecca Hall

 

Optimist Class Captain

 

 

 

Sarah Gorman

 

 

DOG representative, Friday night series and September series representative

 

 

Clodagh Nolan

 

 

Topper Class Captain

 

 

 

Frieda Madigan

 


Laser Class Captain & Communications

 

 

Cristiana Arigho

 

Summer Course Organiser

 

 

Henrietta Senkowsky

 

 

Honorary Secretary

 

Ruth Shanahan

Frances Van Steenberge

 

 

Sailability

 

 

Elva O’Sullivan

 

TY Organiser

 

 

Brendan O’Connor

 

 

Junior Honorary Treasurer

 

 

 

 

 

 

[post_title] => Junior Committee 2018 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => junior-committee-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2018-06-14 09:21:19 [post_modified_gmt] => 2018-06-14 08:21:19 [post_content_filtered] => [post_parent] => 296 [guid] => http://www.nyc.ie/?page_id=8076 [menu_order] => 0 [post_type] => page [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw [robotsmeta] => )

Junior Committee 2018

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Junior section committee 2018

 For contact details of any of our organisers please contact Carmen in the office at 01 2805725 or email juniors@nyc.ie

 

NAME

 

TITLE

 

 

Fiona Staunton

 

Junior organiser, Summer course lead organiser and Nippers lead.

 

 

Michele Halpenny

 

 

Junior organiser, Winter coaching and 420 sailing

 

 

Rebecca Hall

 

Optimist Class Captain

 

 

 

Sarah Gorman

 

 

DOG representative, Friday night series and September series representative

 

 

Clodagh Nolan

 

 

Topper Class Captain

 

 

 

Frieda Madigan

 


Laser Class Captain & Communications

 

 

Cristiana Arigho

 

Summer Course Organiser

 

 

Henrietta Senkowsky

 

 

Honorary Secretary

 

Ruth Shanahan

Frances Van Steenberge

 

 

Sailability

 

 

Elva O’Sullivan

 

TY Organiser

 

 

Brendan O’Connor

 

 

Junior Honorary Treasurer