NYC

 
WP_Post Object
(
    [ID] => 8076
    [post_author] => 117
    [post_date] => 2018-06-14 09:16:20
    [post_date_gmt] => 2018-06-14 08:16:20
    [post_content] => 

Junior section committee 2019

 For contact details of any of our organisers please contact Carmen in the office at 01 2805725 or email juniors@nyc.ie

JUNIOR COMMITTEE
Junior Affairs Officers Michele Halpenny
Honorary Secretary Breccene Ennis
Junior Honorary Treasurer Aine Power
Child Officer Helen Turner
Designated Child Officer Alison Piggot
Communications & Laser Class Captain Frieda Madigan
Summer Course Co-Ordinators Fiona Staunton & Cristina Arigo
Optimist Fleet Captain Mary-Justine Geraghty
Optimist Performance Clinic Francis Van Steenberge
Optimist Spring & Winter Coaching Mark Gavin
Topper Class Captain Grainne O’Connell
Friday Night Series & September Series Sarah Gorman
TY Co-Ordinator Clodagh Nolan
Sailability Co-Ordinators - Children Ruth Shanahan
Sailability Co-Ordinators - Adults Francis Van Steenberge
420 Class Captain Michele Halpenny
Nippers Nessa Dolan
[post_title] => Junior Committee 2019 [post_excerpt] => [post_status] => publish [comment_status] => open [ping_status] => open [post_password] => [post_name] => junior-committee-2 [to_ping] => [pinged] => [post_modified] => 2019-04-02 16:50:55 [post_modified_gmt] => 2019-04-02 15:50:55 [post_content_filtered] => [post_parent] => 296 [guid] => http://www.nyc.ie/?page_id=8076 [menu_order] => 0 [post_type] => page [post_mime_type] => [comment_count] => 0 [filter] => raw [robotsmeta] => )

Junior Committee 2019

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedintumblrmail

Junior section committee 2019

 For contact details of any of our organisers please contact Carmen in the office at 01 2805725 or email juniors@nyc.ie

JUNIOR COMMITTEE
Junior Affairs Officers Michele Halpenny
Honorary Secretary Breccene Ennis
Junior Honorary Treasurer Aine Power
Child Officer Helen Turner
Designated Child Officer Alison Piggot
Communications & Laser Class Captain Frieda Madigan
Summer Course Co-Ordinators Fiona Staunton & Cristina Arigo
Optimist Fleet Captain Mary-Justine Geraghty
Optimist Performance Clinic Francis Van Steenberge
Optimist Spring & Winter Coaching Mark Gavin
Topper Class Captain Grainne O’Connell
Friday Night Series & September Series Sarah Gorman
TY Co-Ordinator Clodagh Nolan
Sailability Co-Ordinators – Children Ruth Shanahan
Sailability Co-Ordinators – Adults Francis Van Steenberge
420 Class Captain Michele Halpenny
Nippers Nessa Dolan